Hizmetlerimiz
page-header

HİZMETLERİMİZ

Kamera Sistemleri

CCTV sistemi, kameranın kablo aracılığıyla televizyona ya da monitöre bağlanması ile oluşmaktadır. Gelişmiş bir CCTV sisteminde kamera ve monitörün yanı sıra lens, switch ve kayıt cihazı(DVR, NVR vb.) gibi parçalar da bulunabilir. Kameraya harici olarak eklenebilecek bir mikrofon veya kameraların üzerinde bulunan dahili mikrofonlar aracılığıyla ses kaydı da mümkün olabilmektedir.

CCTV sistemi, başta güvenlik ve suçla mücadele alanlarında kullanılmasının yanında geniş bir kullanım alanına sahiptir.
CCTV sistemlerinin kullanım alanları arasında;

Trafik izleme ve yönetme,
İşyeri, fabrika ve işletmelerde ürün kalitesi kontrolü,
Toplu taşıma araçlarında servis kalitesini arttırma,
Kaza ve tedbirsiz davranışların önlenmesi,
Kötü niyetli kişilerin tespiti,
Tiyatro, konferans salonu vb. alanlarda farklı yerlerden gösterim,

Kablolu ve Kablosuz Alarm Sistemleri

Günümüzde güvenlik sistemine sahip olmak hayati önem taşımaktadır. Can ve mal güvenliğinizi siz yok iken korumaya yönelik hazırlanan alarm sistemleri, aynı zamanda medikal yardım, gaz kaçağı, yangın ihbar ve panik durumlarını da kapsamaktadır.

Hareket dedektörü
Gaz ve ısı dedektörü
Panik butonu
Su baskın dedektörü
Arama modülleri

Çevre Güvenlik Sistemleri

Korunmak istenen bölgenin en dış bölgesine kurulan çevre güvenlik kontrol sistemleri, bu sayede geniş bir güvenli alan oluşmasını sağlar. Bahçe, duvar veya çit gibi alanın en dış sınırını belirleyen hat boyunca kurulan bu sistem, izinsiz giriş için kişinin yapıya kadar gelmesine izin vermez ve tehdidin en uzak noktada fark edilmesini sağlar.

Acil Aydınlatma ve Yönlendirme Sistemi

binalarda normal aydınlatma kesintiye uğradığında, derhal otomatik olarak devreye girerek belirlenmiş asgari bir süre boyunca yeterli düzeyde aydınlatma sağlarlar. Binanızda aydınlatmanın devre dışı kalması, şebeke geriliminin kesilmesi veya tesisattaki bir arıza nedeniyle olabileceği gibi yangın, deprem, sabotaj vb. nedenlerle de olabilir. Binada bulunanların can güvenliğinin tehlikeye girdiği bu tür acil durumlarda, binadan hızlı ve emniyetli bir şekilde tahliye sağlanması için, standartlara uygun olarak tasarlanmış bir acil aydınlatma sisteminin bulunması gereklidir. Bu sistemlerde kullanılacak tüm aydınlatma ve kontrol cihazlarının da standartlara uygun sertifikalı ürünler olması zorunludur.

İnsanların şebeke geriliminin kesildiği bir acil durumda binanızda engellere takılmadan, düşmeden, yaralanmadan, paniğe kapılmadan kaçış yolları tıkanmaksızın güvenli bölgelere ulaşmasını sağlayacak acil durum aydınlatma ve yönlendirme sistemlerini yönetmelik ve standartlara uygun olarak tasarlıyor ve kuruyoruz

Bekçi Kontrol Sistemleri

Devriye tur sistemi: Belirli alanların, belirlenen zaman aralıklarında kontrol edilip edilmediğini tespit etmek, güvenlik görevlilerinin

görevleri süresince belirlenen bölgeden ayrılmadan bölgenin kontrolünü sağlaması amacıyla kurulan sistemlerdir.

Çalışma prensibi;Güvenlik görevlisi kendisine verilen tomu akıllı kaleme bir kez okutarak göreve kimin başladığını belirler ve görev süresince
belirlenen alandaki kontrol noktalarını belirlenen sıraya göre akıllı kaleme okutarak bölgedeki kontrol edilen noktaları rapora hazır hale getirir.
Belirli periyotlarda (günlük,haftalık veya aylık) akıllı kalem bilgisayara bağlanarak bölgenin hangi saatlerde kimler tarafından kontrol edildiği raporlanır.

Konvansiyonel ve Adresli Yangın Sistemleri

Yangın alarm sistemleri bir yangına daha hızlı müdahale etmeyi sağlarlar yangını durdurmayı veya söndürmeyi gerçekleştiremezler. Yangında hızlı müdaheleherzaman çok büyük öneme sahiptir. Bir yangına hızlı müdahale edilmesi yangının büyümesini, Can ve mal kaybının oluşmasını engeller. İşte yangın algılama sistemleri bu noktada devreye girmektedirler.

Günümüz yangın alarm sistemleri son derece gelişmiş bir yapıya sahiptirler. Bu sayede çok farklı yangın senaryoları oluşturulabilmekte ve yangının kontrol altına alınması kolaylaştırılabilmektedir.

Yangın algılama sistemleri türkiyede ve dünyada iki çeşittir. Birincisi konvansiyonel geleneksel yangın alarm sistemi, İkincisi anaog adresli yangın alarm sistemidir. Ülkemizde her iki alarm sisteminide kullanım alanı mevcuttur.

Konvansiyonel yangın alarm sistemleri daha çok küçük projelerde ve yangın riski düşük olan mekanlarda tercih edilebilir. Adresli sisteme göre fiyatı hayli düşük olan bir yangın algılama sistemidir.

Adresli sistem

Analog adresli sistem ise orta ve büyük çaplı yangın alarm sistemi projelerinde tercih edilen bir alarm sistemi konumundadır. Fiyatı konvansiyonel sisteme göre hayli yüksektir. Adresli sistemde hangi detektörden alarm geldiği yani yangının noktasal yeri tespit edilebilirken konvansiyonel sistemde bu mümkün olamamaktadır

Uygulama alanları geniştir

Ev ,İş yeri , depo vs gibi

Plaka Tanıma Sistemleri

Plaka tanıma sistemi yetkili giriş-çıkış sistemleri, güvenlik uygulamaları, trafik projeleri ve birçok değişik amaçla kullanılabilmektedir. Plaka tanıma sistemi bütün araçların sahip olduğu kimliklerin yani plakaların okunması üzerine kurulmuştur. Plaka tanıma sistemi aracın önünde ve arkasında bulunan plakaların yol üzerine uygun açı ile yerleştirilen bir kamera aracılığı ile görüntüsünün alınıp daha sonra görüntü işleme yazılımından faydalanılarak aracın plaka bilgisi öğrenilir. Araç plakaları kamera sistemi tarafından tanınması için araç plakasının koordinatı bilinmelidir. Koordinat ise renk aralığı sayesinde bulunur ve plaka üzerindeki rakamları ve harfleri okur. Zaman içinde gelişen yazılım ve donanımlar plaka tanıma sistemlerinin daha kararlı şekilde çalışmasını sağlamıştır. Bu sayede plaka tanıma sistemleri birçok alanda kullanılmaya başladı. Bu alanları söyle sıralayabiliriz.

Otopark: Bu sistem sayesinde otopark giriş ve çıkışları kontrol edilir. Ücretli otoparklarda ise aracın para ödeyip ödemediği, otoparkta ne kadar kaldığı bilgileri bu sistem sayesinde tespit edilir.

Giriş Kontrolü: Belirli noktaların kontrolü için araçların plakalarını okuyarak güvenliğin sağlanmasına yardımcı olur.

Paralı Geçiş: Sistem sayesinde paralı yollara giren araçlar tespit edilmektedir.

Sınır Kontrolü: Plaka tanıma sistemi ülkeye giriş ve çıkışları kontrol ederek giriş yapan araçların kimlikleri tespit edilir.

Ceza Uygulama: Plaka tanıma sistemi, hız ihlali, kırmızı ışık ihlali ve trafik kurallarına aykırı davranış yapan sürücüleri tespit eder.

Plaka tanıma sistemi daha kullanışlı olması sayesinde manyetik kartlar ve okuyucuların yerini almıştır. İlerleyen zamanlarda ise daha çok geliştirilerek araç içindeki kişilerin yüzünü tanımak için kullanılacağı söylenmektedir.

İp Kamera Sistemleri

Günümüzde kamera sistemlerinin önemi ve gerekliliği tartışılmaz bir noktaya gelmiştir. Gerek güvenlik gereksede olay aydınlatma özellikleriyle kamera sistemleri bireysel ve kurumsal bazda ihtiyaçlara cevap vermektedir.

    TEKLİF ALIN

    Ücretsiz Keşif İçin Bizi Arayın

    Back to top of page