Ahd teknolojisi günümüzde ip kamera kameralar ile gözle ayırt edilemeyen görüntü performansı vermektedir. Uygun fiyat kaliteli bir görüntü elde etmek mümkündür. Ahd kamera açılımı anologHigh Definition , analog yüksek görüntü çözünürlüğü yansıtmaktadır.

2mp 1080p kamera görüntü çözünürlüğü 1080p = 1920 x 1080dir.

1mp 720p kamera görüntü çözünürlüğü 1280 x 720 dir.

Kamera görüntüsü parazit ve dalgalanmaları engellemek için profesyonel ekipten destek alınması önerimizdir. Kamera bnc bağlantıları hava ile temas etmemesi sağlanmalıdır.  Bnc oksitlenmelerinin önüne geçilir. Kamera box kutu kullanılarak bağlantıların yağmurda ıslanması önlenmelidir.  Kullanılan kamera kabloların tam bakır koaksiyel kablo olmalıdır. Dış ortama dayanıklı kablolar tercih edilmelidir. Dış ortamda dolaşacak kablo hırsızların ulaşamayacağı yükseklikte ortamın montaj uygunluğuna göre spriel boru ek buatları yada beyaz kanallar kullanılmadır.

Piyasa da satılan bir çok alüminyum alaşımlı kamera kabloları bulunmaktadır. Bu kablolar uzun vadede kameranızın görüntüsü bozmakta veya kalitesiz olduğundan kamera beslemesi ısınarak yanmakta ve sisteme zarar vermektedir.